Úvod

Leták k pořadu - 1.část

Leták k pořadu - 2.část

Fotografie

Napsali o tom...

Stránky

Dřeváčku

Dřeváček Jarkovi k šedesátce oprášil i staré choreografie

(Jihlavské listy - 9.11.2007)

088-1002.jpg

JIHLAVA (jv) - Oslavu před zcela plným sálem Divadla Na Kopečku si prožil v sobotu večer umělecký vedoucí folklorního souboru Dřeváček Jaroslav Dřevo. Jeho soubor mu k šedesátinám, které měl koncem října, připravil celovečerní program s titulem Muzikanti pojďte hrát, Jarkovi je šedesát.

Dřeváček byl jako dětská a mládežnická složka Horáckého souboru písní a tanců Vysočan založen v roce 1989, v zásadě už ale před dvěma lety slavil třicátiny. Je totiž přímým nástupcem dětského souboru Vysočánek, který má v pomyslném rodném listu datum zrodu 1975. Soubor tančil po celé republice, ale i v Německu či ve Francii. Jaroslav Dřevo k němu patří v pozici uměleckého vedoucího zcela neodmyslitelně a v sobotu mu také přišli přát mnozí bývalí členové Dřeváčku.

Přípravu oslavy se prý dařilo před oslavencem dlouho tajit, podle Josefa Vácy ze souboru se o ní dověděl asi před dvěma týdny. V sobotním programu se pak objevily "oprášené" choreografie z archivu souboru a některé další, vytvořené jeho členy. Přestávka rozdělila části nazvané "Na louce" a "U muziky". Tanečníky provázela hudba s primášem Ondřejem Štěpánem a muzikanty Blankou Vodovou, Janem a Ondřejem Pokornými a Josefem Vácou. Hostem programu byl soubor Podlužan z Břeclavi.

Hlediště bylo v sobotu plné květin pro oslavence, kterému ve finále patřilo i pódium divadla. Za soubor mu poděkoval Josef Váca, Jaroslav Dřevo musel i do kola s tanečnicemi. Dřeváček se prý teď chystá na soutěžní přehlídku do Přibyslavi, připravuje tradiční předvánoční program na jihlavské náměstí a 16. února jej čeká účast na nezbytné součásti jihlavské taneční sezóny, 38. ročníku Horáckého bálu.

 

 

Copyright © 2007 · Váca Lukáš ·